Stawiasz na trwałość podłogi? Wybierz gres!

Jeśli poprzednio Twoja podłoga wyłożona była płytkami ceramicznymi, to doskonale wiesz, że w pewnych pomieszczeniach, to rozwiązanie po prostu się nie sprawdzi. Jest to kuchnia i przedpokój oraz taras. Ilekroć coś spadło na glazurę, zaraz pojawiały się odłamki, ubytki, zauważalne pęknięcia. Bardzo często, kiedy stawiamy na design czy ciekawy wzór okazuje się, że nasz wybór przegrywa z trwałością. Coś kosztem czegoś! Nie musi tak być, jeśli postawisz na gres.

Gres jest specjalną płytką ceramiczna o jednolitej strukturze. Formuje się go ze specjalnej kamionki szlachetnej, która sprawia, że produkt końcowy jest niezwykle odporny i trwały. Kamionka szlachetna to nic innego jak mieszanka szamotu, skalenia, gliny, piasku kwarcowego i kaolinu. Zmieszane składniki są porządnie prasowane. Prasowanie polega na poddaniu surowca naciskowi do ok. 800 kG/cm2. Po czym następuje wypalanie w temperaturze 1200-1300 stopni Celsjusza.

Terakota z kolei jest znana od tysięcy lat i ceniona, jako materiał bardzo odporny na zewnętrzne czynniki. Z języka włoskiego terrakota oznacza wypaloną ziemię. Wyroby z terakoty powstają z dokładnie oczyszczonej, wypalonej gliny. Doskonale sprawdzają się jako płytki podłogowe i płytki ścienne. Wszystko profesjonalnie brzmi, ale co to oznacza dla Ciebie? Dzięki tym procedurom otrzymujesz produkt, który zapewni Ci 100% satysfakcji z użytkowania!

Gres jest wyrobem mało nasiąkliwym, mrozoodpornym i wytrzymałym na ścieranie. Wyobraź sobie, że coś ciężkiego spada Ci na nowo położoną podłogę z gresu! Nie znajdziesz ani śladu uszkodzenia! Twardość gresu jest zdumiewająca! Jeśli z kolei nie przekonała Cię do tej pory minimalistyczna struktura gresowych płytek, dziś masz znacznie większy wybór! Gres czy terakota na podłodze prezentują się świetnie.

Gres np. świetnie imituje strukturę marmuru, piaskowca, granitu. Możesz zafundować sobie ultra eleganckie szkliwione płytki gresu białe, perłowe, czarne, czerwone bądź imitujące deski drewniane. Wybierasz, co tylko chcesz! Efekty przekroczą Twoje oczekiwania!