Koniecznie Przeczytaj

Kuchnia Arabska

Kuchnia arabska kojarzona jest zazwyczaj z kebabem, jednak o jej bogactwie nie każdy wie. Czym charakteryzuje się zatem kuchnia arabska? Typowe dla tej kuchni jest łączenie mięsa z warzywami oraz stosowanie wielu gatunków serów. W kuchni arabskiej często wykorzystywane są także jaja, zaś jednym...

wiecej

Prezentacje 3D – Marketing, Reklama, Grafika

Posted by Artysta | Posted in Reklama 3D | Posted on 29-08-2013

0

rysunek 3DArchitektoniczne projektowanie to proces przygotowania i wyświetlania proponowanego projektu obiektu lub konstrukcji, w celu zaczerpnięcia przez projektanta prawdopodobnej wizualizacji przyszłej konstrukcji. Może to być projekt, niewielka konstrukcja, domu mieszkalnego lub obiektu handlowego.

W przeszłości architekci i projektanci nie mieli takich możliwości i zazwyczaj  przygotowywali ręcznie rysowane szkice różnych części budynku lub składników konkretnego produktu. Ta metoda była dość nieefektywna, ponieważ było prawie niemożliwością porównanie skonstruowanego urządzenia, obiektu z tym, o czym na początku marzył. Dzisiaj, projektowanie budynków wspomagane jest komputerowo (CAD) na podstawie rozmaitych, dostępnych technik architektonicznych.
Nastała nowa era dla architektów i projektantów. Przede wszystkim ze względu na czas i szybkość wykonania danego projektu. Teraz jest możliwe, aby zobaczyć praktycznie  cały proponowany projekt w środowisku 3D, w fazie konceptualizacji, nie czekając na jego budowę. Wraz z pojawieniem się narzędzi multimedialnych prezentacji, takich jak 3D Max, Maya, Blender, itd., są teraz możliwości zastosowania koloru i ekspresji, do budynku lub obiektu w celu przetestowania różnych permutacji i kombinacji. W ten sposób można uzyskać określony pomysł i zaproponować pewne zmiany według konkretnych potrzeb.

Comments are closed.