Nowy stary mebel

Wielu z nas ma w swoich domach stare krzesła, stoliki czy komódki, które dostaliśmy nijako w spadku od rodziców czy dziadków. Czasem te sentymentalne mebelki nie do końca pasują do wystroju naszego wnętrza, ale mamy je właśnie ze względu na łączące się z nimi emocje. Czasem jednak można nadać takim meblom nowy blask i trochę je odmienić. Bardzo modnym i szalenie ciekawym zabiegiem aranżacyjnym jest stosowanie starych mebli nawet w nowoczesnych stylizacjach. Nawet najbardziej sfatygowany stoliczek może dostać drugie życie.

Odnawianie starych mebli to nie tylko ciekawy trik aranżacyjny, ale także ogromna satysfakcja z efektów naszej pracy. Jeśli włożymy w to odpowiednio dużo wysiłku i staranności, sami możemy być zaskoczeni, jak pięknie może wyglądać stare, wysłużone krzesło.

Starocie nie jedno mają imię

Wielką zaletą samodzielnego odnawiania starych mebli jest to, ze stosując odpowiednie techniki i właściwie dobierając rodzaj pokrycia, możemy tak naprawdę zupełnie odmienić każdy mebel. I co więcej, możemy dopasować go do stylu panującego w naszym mieszkaniu. I tak odnowiony i pomalowany na biało staroć będzie pasował idealnie do stylu skandynawskiego, prowansalskiego czy romantycznego. W zależności od tego jakie efekty chcemy uzyskać, możemy odnowić mebel zupełnie i sprawić, że będzie wyglądał praktycznie jak nowy. Ciekawym zabiegiem aranżacyjnym jest odnawianie mebla do takiego stanu, że poprawimy jego ogólną kondycję, ale wciąż będzie wyglądał jak staroć. Jeśli mamy w domu stary stół, który chcemy kompletnie odmienić, możemy zdecydować się na ciekawy zabieg aranżacyjny ? malujemy stół na biało, a jedynie blat pozostawiamy w kolorze naturalnego drewna. Będzie to wspaniały dodatek do skandynawskiej stylizacji.

Kolorowy zawrót głowy

Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym jest malowanie starych, bogato zdobionych mebli na najróżniejsze kolory. Pudrowy róż, miętowy czy szary może być świetnym rozwiązaniem dla tego typu mebli. Warto jest eksperymentować i poszukiwać nietypowych rozwiązań.

Zanim pozbędziemy się starych mebli zastanówmy się czy udałoby nam się je odnowić i nadać im nowy blask. Przy odrobinie wysiłku, możemy osiągnąć naprawdę spektakularne efekty.