Koniecznie Przeczytaj

Mała kuchnia – Wielkie wyzwanie!

Kuchnia to bez wątpienia jedno z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, jak nie najważniejsze. To właśnie tutaj zaczyna się nasz dzień. Mamy możliwość zjedzenia wspólnego posiłku z partnerem, dziećmi czy rodzicami. Miejsce to musi spełniać wiele funkcji, dlatego już z samej reguły nie...

wiecej

GIMP – Gwiazda wśród darmowych programów graficznych

Posted by Artysta | Posted in Projektowanie | Posted on 01-07-2013

0

gimpGrafika komputerowa daje osobom kreatywnym wiele ciekawych możliwości. Wiele osób przekonanych jest jednak, że aby zająć się grafiką komputerową należy najpierw wydać fortunę na odpowiednie oprogramowanie. Owszem, odpowiedni program jest dla grafika czy fotografia chcącego poprawić jakość swych zdjęć bardzo ważną sprawą, jednak nie trzeba wydawać od razu fortuny na Photoshopa. Czasem wystarczająco dobrym rozwiązaniem może się okazać całkowicie darmowy program.
Tu prawdziwą sensacją okazał się GIMP. Ta darmowa aplikacja pozwala nie tylko na obróbkę zdjęć, ale także na tworzenie ciekawych ilustracji. Ponieważ program ten można wykorzystać za darmo również w celach komercyjnych, korzystają z niego i ci, którzy projektują logo, i ci, którzy zajmują się fotografią. GIMP to ciekawy program malarski z szerokimi możliwościami zastosowania pędzili. To świetny program do tworzenia grafiki oraz do obróbki zdjęć. Dla fotografów dużą zaletą tego programu jest możliwość pracy na warstwach oraz \”naprawiania\” zdjęć i usuwania z nich drobnych defektów. Można usunąć ze zdjęcia szereg zbędnych elementów, dodać napisy i inne efekty specjalne. Można \”poprawić\” wygląd fotografowanej osoby lub też ograniczyć się do podstawowych czynności, jak poprawa kadru, ostrości oraz kontrastu zdjęcia.

Comments are closed.