Koniecznie Przeczytaj

GIMP – Gwiazda wśród darmowych programów graficznych

Grafika komputerowa daje osobom kreatywnym wiele ciekawych możliwości. Wiele osób przekonanych jest jednak, że aby zająć się grafiką komputerową należy najpierw wydać fortunę na odpowiednie oprogramowanie. Owszem, odpowiedni program jest dla grafika czy fotografia chcącego poprawić jakość...

wiecej

Prezentacje 3D – Marketing, Reklama, Grafika

Posted by Artysta | Posted in Reklama 3D | Posted on 29-08-2013

0

rysunek 3DArchitektoniczne projektowanie to proces przygotowania i wyświetlania proponowanego projektu obiektu lub konstrukcji, w celu zaczerpnięcia przez projektanta prawdopodobnej wizualizacji przyszłej konstrukcji. Może to być projekt, niewielka konstrukcja, domu mieszkalnego lub obiektu handlowego.

W przeszłości architekci i projektanci nie mieli takich możliwości i zazwyczaj  przygotowywali ręcznie rysowane szkice różnych części budynku lub składników konkretnego produktu. Ta metoda była dość nieefektywna, ponieważ było prawie niemożliwością porównanie skonstruowanego urządzenia, obiektu z tym, o czym na początku marzył. Dzisiaj, projektowanie budynków wspomagane jest komputerowo (CAD) na podstawie rozmaitych, dostępnych technik architektonicznych.
Nastała nowa era dla architektów i projektantów. Przede wszystkim ze względu na czas i szybkość wykonania danego projektu. Teraz jest możliwe, aby zobaczyć praktycznie  cały proponowany projekt w środowisku 3D, w fazie konceptualizacji, nie czekając na jego budowę. Wraz z pojawieniem się narzędzi multimedialnych prezentacji, takich jak 3D Max, Maya, Blender, itd., są teraz możliwości zastosowania koloru i ekspresji, do budynku lub obiektu w celu przetestowania różnych permutacji i kombinacji. W ten sposób można uzyskać określony pomysł i zaproponować pewne zmiany według konkretnych potrzeb.

Comments are closed.